14. 06. 2023

9.ročník Ostravy v plamenech bude letos jednodenní s náloží dvanácti kapel ve 14-ti hodinách

Po řadě dvoudenních ročníků se pořadatelský tým rozhodl 9. ročník Ostravy v plamenech pojmout jako jednodenní.  Spousta fanoušků psala, že 2 dny jsou na ně moc a že by rádi zase jednodenní festival. Protože máme rádi změnu, řekli jsme si, proč ne. 

Ostravu v plamenech jsme se ale rozhodli programově totálně našlapat. Prostě rozjet metalovou mašinu na plné pecky a jet skoro nonstop. 

V průběhu 14 hodinového programu uvidíte celkem 12 kapel, což je nálož, jakou obyvkle zažijete ve 2 dnech. V některých případech bude přestávka mezi kapelami jen desetiminutová. 

Po sedmi letech se pod vysokou pec vrátí jeden z nejvýznamnějších světových kytaristů, který měl tu čest hrát v letech 2009 - 2017 s Ozzy Osbournem, se kterým v roce 2010 natočil album Scream - fenomenální GUS G. s jeho powermetalovou kapelou FIREWIND. 

Další comeback Ostravy v plamenech přinese německá parta KISSIN’ DYNAMITE, která posledních letech raketově roste a stává se skutečným fenoménem v rámci stadionového rocku. Chlapci s sebou přivezou zbrusu novou show.

Slunné Řecko bude mít letos dokonce 2 zástupce. Mimo uvedených Firewind přivítáme zástupce světové symfonicko-deathmetalové scény v podobě pětice SEPTICFLESH, kteří jsou na scéně od roku 1990 a s věkem zrají jako víno. 

Do Ostravy přijedou také klasikové gotického rocku XIII.STOLETÍ. 

Z Itálie dorazí grungeoví alternativci HOT UNDAY BLOOD, z Portugalska deathmetaloví symfonici GODIVA. Dorazí i thrashmetalová smečka PHENOMY z Libanonu a další. 

 

Vstupenky za předprodejní cenu 1190,- jsou v prodeji online jen do vyprodání.