21. 09. 2018

Ostrava v plamenech se vrátí v sobotu 3. srpna 2019 a nabídne 10 špičkových kapel z celého světa

Pořadatelé se rozhodli následující ročník metalové přehlídky v Dolních Vítkovicích vrátit k úspěšnému jednodennímu modelu. "Chodilo za námi a psalo nám spousta z vás, že chcete vrátit Ostravu v plamenech na 1 den. Zpočátku jsme tuhle myšlenku zavrhli, ale nakonec jsme si řekli, proč vlastně ne? Oba máme rádi pestrost nejen v hudbě a cokoliv držící se v zaběhnutých kolejích může začít časem nudit.

"První čtyři ročníky festivalu byly jednodenními se sedmi a osmi kapelami na programu. Letošní festival jsme udělali na 2 dny se 13-ti kapelami. Příští ročník bude opět jednodenním tentokrát s 10-ti kapelami. A ten další? Kdo ví, třeba bude sedmá Ostrava v plamenech na 3 dny, proč se bránit experimentům", říkají pořadatelé Patrik Kohut a Petr Šiška. 

Vstupenky za zaváděcí cenu 690,-Kč v limitované edici 500ks budou v prodeji od soboty 22.září exklusivně v síti Ticketportal a osobně v Infostánku OC Futurum v Ostravě - Mariánských Horách na Novinářské ulici.

V prodeji bude také limitovaná edice VIP vstupenek za 2,500,- Kč. Ke vstupence dostanete zdarma festivalové tričko, konzumaci v hodnotě 500,- Kč, pobyt ve VIP prostoru včetně horního ochozu, přednostní odbavení u vstupu a VIP parking. 

První kapelou kterou odtajníme je německá legenda jménem GRAVE DIGGER!!!

Přestože tahle německá parta v čele s majitelem nezaměnitelného chrapláku Chrisem Boltendahlem funguje od roku 1980, bude to její první návštěva Ostravy vůbec.

Prvním albem GRAVE DIGGER bylo nesmrtelné "Heavy Metal Breakdown" z roku 1984. Nejeden z nás si vzpomene na svá školní léta, kdy kolovaly kazety pořízené na tehdejší nelegální ostravském burze s tímto albem. Skladby jako "We Wanna Rock You" nebo "Yesterday" má spousta z nás hluboko pod kůží.

GRAVE DIGGER mají na svém kontě celkem 19 studiových alb, za niž to poslední s názvem "The Living Dead" vyšlo před několika málo dny a díky své excelentní kvalitě získává nejvyšší hodnocení recenzentů hudebních magazínů po celém světě a zejména u fanoušků.