faceook  twitter

OSTRAVA V PLAMENECH SE BLÍŽÍ - JIŽ TUTO SOBOTU

Festival Ostrava v plamenech nabídne špičku světové metalové hudby a podpoří plameňáky v Zoo Ostrava!!!

Čtvrtý ročník mezinárodního rockového festivalu Ostrava v plamenech se uskuteční  5. srpna v Dolní oblasti Vítkovice. Hlavní hvězdou letošního ročníku jsou švédští Arch Enemy. Akce nabídne klasickou hudební pestrost od klasického Heavy Metalu až do Black Metal, ale také více odpočinkových zón, kterých bude více než čtyřikrát více než tomu bylo loni. 

Partnerem festivalu je Budvar, který uvařil speciální ležák, jež dostal jméno Plameňák.  

Pořadatelé se navíc rozhodli, že v průběhu festivalu předají dar ostravské Zoo, který pomůže tamnímu chovu plameňáků kubánských, kteří jsou hned prvním zvířetem, které spatříte poté co vstoupíte do ostravské Zoo. Momentálně v Ostravě chovají na padesát těchto překrásných opeřenců včetně čerstvě vylíhnutých mláďat.  

Festival OSTRAVA V PLAMENECH i na svém čtvrtém ročníku nabídne žánrově pestrý hudební program. Letošním headlinerem je světově proslulá skupina ARCH ENEMY ze Švédska. V programu jsou také legendární LOUDNESS z Japonskašvédští CIVIL WAR se zbrusu novým zpěvákem, návštěvníci se mohou těšit na blackmetalisty MELECHESH z Izraele a polské CRYSTAL VIPER.

Českou republiku budou reprezentovat stále populárnější TRAKTOR, X-CORE a KREYSON ve zbrusu nové sestavě s Ladislavem Křížkem, kytaristou Jiřím Rainem, baskytaristou Michalem Kůsem a velkým překvapením kytaristou Rolandem Grapowem (Helloween, Masterplan) a americkým bubeníkem Mikem Terranou (Rage, Tarja)

Vystoupení Kreyson se také zůčastní světoznámý producent Chris Tsagarides (60), který mimo to že produkoval nejnovější nahávku "Přátelství", má za sebou práci na nejslavnějších dílech kapel jako  Black Sabbath, Depeche Mode, Judas Priest, King Diamond, Ozzy Osbourne, Gary Moore, Thin Lizzy, UFO a desítkami dalších. 

Festivalový areál bude pro veřejnost otevřen v 11:00. Kapely nabídnou návštěvníkům festivalu svá představení v tomto pořadí: 

12:00 - 12:50 X-CORE (CZ)

13:00 - 14:10 CRYSTAL VIPER (PL)

14:40 - 16:00 TRAKTOR (CZ)

16:30 - 17:50 MELECHESH (ISR)

18:20 - 19:40 KREYSON (CZ)

20:20 - 21:50 LOUDNESS (JAP)

22:20 - 23:50 ARCH ENEMY (SWE)

00:20 - 01:40 CIVIL WAR (SWE)

Přestávky mezi koncerty vyplní také letos exhibiční zápasy bojových umění.